👈 فروشگاه فایل 👉

آشنایی با محصولات تراریخته (GMO)

ارتباط با ما

... دانلود ...

آشنایی با محصولات تراریخته (GMO)

فرمت فایل{پاورپوینت} فایل ویرایشی، تعداد اسلاید:205 اسلاید

مقدمه:

تعريف بيوتکنولوژی

کلمه بيوتکنولوژی (Biotechnology) که از دو بخش بيو(Bio) به معنای زندگی و موجودات زنده و تکنولوژی

(Technology) به معنای هنر بشر در استفاده از عمل تشکيل شده است، به طور کلی بر استفاده از موجودات زنده يا قسمتهائی از موجودات زنده برای ساختن يا اصلاح محصولات يا فرايندها به يک منظور خاص اطلاق ميشود.

سرآغاز بيوتکنولوژی تقريبا به 10 هزار سال پيش بر ميگردد، زمانی که مردم دانه های گياهانی را که دارای ويژگيها و صفات بهتری بودند برای کاشتن در سال بعد گردآوری می کردند. طبق شواهد موجود بابلی ها، مصری ها و رومی ها کار انتخاب گونه بهتر را برای اصلاح نژاد دام ها نيز انجام می دادند.

● درحدود 6 هزار سال پيش از ميلاد مسيح، مردم با استفاده از فرآيند طبيعی تخميرنان و آبجو تهيه می کردند.

4 هزار سال پيش از ميلاد مسيح چينی ها از باکتريهای توليد کننده اسيد لاکتيک برای ساختن ماست، از کپک (mould) برای ساختن پنير و از باکتريهای توليد کننده اسيد استيک برای ساختن سركه استفاده می کردند.

●1500 سال پيش از ميلاد گردآوری گياهان برتر تقريبا رواج يافت و منجر به پايه گذاری نخستين بانک ژن گياهی شد. گياهانی که دارای صفات دلخواه مانند مقاومت به بيماريها بودند برای استفاده های بعدی نگهداری می شدند.

● در اواخر سده 19 تحولات عظيمی در زيست شناسی صورت گرفت. در اين سده ميکروارگانيسم ها و عمل پاستوريزاسيون شناخته شدند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت درباره تغذیه در کودکان دیابتی ارزيابي سود و زيان در پژوهش هاي پزشكي پروپوزال روانشناسی بررسی ارتباط مهارت های مقابله ای، تاب آوری و دلبستگی تحقیق مباني نظري معماري «فلسفه طرح آشنایی با بیمارى هایى که از طریق مقاربت جنسى منتقل مى شوند