👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مفاهیم اختلال هویت جنسیتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مفاهیم اختلال هویت جنسیتی

عنوان پاورپوینت: دانلود پاورپوینت مفاهیم اختلال هویت جنسیتی

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 25

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

فهرست مطالب:

جنس و جنسيت

هويت جنسي

اختلال هویت جنسیتی

تغییر جنسیت

تبديل­ خواهان جنسي FtM

تبديل ­خواهان جنسي MtF

مرد زن ­نما

زن مرد نما

ویریلیسم

تحقیقات انجام شده در زمینه اختلال هویت جنسی

قسمتی از متن

جنس و جنسيت

نظریه ­پردازان، «میان جنس و جنسیت تمایز قائل می­شوند، به این معنا که جنس فقط معنایی زیست­شناختی دارد – یعنی شخص از نظر پیکرشناسی مرد است یا زن- اما جنسیت مجموعه­یی از صفات و رفتارهاست که به زن یا مرد نسبت داده می­شود و ساخته و پرداخته­ی جامعه است. تفاوت­های جنسی ممکن است «طبیعی» باشند اما تفاوت­های جنسیتی ریشه در فرهنگ دارند نه در طبیعت و از این­رو تغییرپذیرند. تمایزهای جنسیتی با تشکیل چارچوبی بی­چون­وچرا که جامعه از دریچه­ی آن به زن و مرد می­نگرد به همه­ی جنبه­های زندگی ما شکل می­دهند و نظام سلطه­ی مردانه بر پایه­ی همین تمایزها استوار است.

«فمنیست­ها معتقدند که جنسیت دست­پرورده­ی اجتماع است؛ نقش­هایی که مرد و زن در جامعه ایفا می­کنند محصول جبری طبیعت آنها نیست. در اینکه جنس مبنای زیست­شناختی دارد یعنی تفاوت در پیکر پسر و دختر تردیدی وجود ندارد، اما مهم شیوه­ی تعبیر این تفاوت­هاست و شیوه­ی تربیت پسران و دختران که چه رفتاری را متناسب با جنسیت خود بدانند و چه رفتاری را بارزش تلقی کنند. یعنی برخورد والدین، آموزگاران و به طور کلی جامعه با پسران و دختران متفاوت است و از آنان رفتارهای متفاوتی انتظار دارند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت اخلاق در خانواده پاورپوینت مقاله جامع در خصوص سرمایه پاورپوینت روانشناسی تربیتی تحقیق خلاقیت چیست؟ پاورپوینت کاربرگهای حسابرسی با نگاهی به استانداردهای حسابرسی کسب شواهد(5000) و مستند سازی(2300)