👈 فروشگاه فایل 👉

آیا سـرفه هـای پی در پی می کنید

ارتباط با ما

... دانلود ...

آیا سـرفه هـای پی در پی می کنید

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

2

‏سرطان ریه

‏آیا سـرفه هـای پی در ‏پی می کنید؟ و یا بـه همراه سرفه ‏خـون بـالا مـی آورید؟ آیـ‏ا از درد دائـمی قفسـه سیـنه رنج‏مـی بـریــد؟ سی‏نه شما خس خس می کند و دچار تنگی‏ ‏نفـس هسـتـید؟ وزن بد‏نتان بدون وجود هیچ دلیلی رو بـه‏ ‏کـاهش اسـت؟ اگـر چـنـین اسـت حتـمـا با پزشک خود‏ در‏مورد آزمایشات سرطان ریه مشورت کنید. سرطان ریه از انواع س‏رطان های مرگ آور میـ‏ ‏بـاشد که هر‏سـاله تـعـداد زیـادی را به‏ کـام مـرگ مـی برد. آمـار نشـان‏ ‏مـیــدهد که قربانیان سرطان های ‏سينه‏،‏ ‏پروستات‏ و روده‏روی‏ ‏هـم کـمـتر از تعداد قربانیان سرطان ریه هستند. تقریبا

60 درصد بیماران را م‏ردها تشکیل می دهند و 33 درصد از‏کـل دلایــل مـرگ و مـیـر م‏ـردها از سـرطـان، سـرطـان ریــه‏ ‏می باشد.

‏در این مقاله دلایل، نشانه ها، درمان و طریق پیشگیری از ابتلا به این بیماری را برای شما شرح می دهیم.

‏دلایل بروز سرطان ریه

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

‏استعمال‏ ‏دخانيات‏ ‏

هیچ شکی وجود ندارد که مصرف تنباکو از اصول بنیادین ابتلا به سرطان ریه است. در حقیقت حدود 80 تا 90 درصد کل بیماری های ریوی به دلیل مصرف تنباکو بروز می کنند. مدت زمان سیگار کشیدن هر چه بیشتر و طولانی تر باشد، ریسک ابتلا به سرطان ریه نیز افزایش پیدا می کند. که البته این ریسک در مردان بالاتر می باشد: مردهایی که در طول روز یک پاکت سیگار می کشند 22 مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض ابتلا به این سرطان قرار دارند. از سوی دیگر زنانی که همین مقدار سیگار را مصرف می کنند، ریسک ابتلا در آنان تنها 12 مرتبه افزایش پیدا می کند. مصرف سیگار برگ و پیپ نیز کاری بدور از خطر به شمار نمی رود و درصد ریسک ابتلا به بیماری را در حدود 2 تا 6 درصد افزایش می دهد.

2

‏همیشه در مورد خطرات دود سیگار برای افراد غیر سیگاری مطالب بسیاری می شنوید و حتی پیش بینی شده است که خطرات آن در افراد غیر سیگاری نسبت به افرادی که سیگار می کشند بیشتر است. با توجه به میزان قرار گرفتن در معرض دود سیگار میزان ریسک ابتلا به سرطان متفاوت است. برای پژوهشگران یافتن گروهی که به هیچ وجه در معرض دود سیگار نبوده اند کار دشواری است و پیدا کردن مضرات واقعی دود سیگار برای افراد غیر سیگاری کمی با مشکل بر خورد می کند. اگرچه اطلاعات موجود در این زمینه حاکی از آن است که در این افراد ریسک ابتلا به سرطان 25/0 تا 45/0 درصد افزایش می یابد.

‏عوامل شغلی‏

عوامل معینی در خانه و یا محل کار مثل استفاده از پنبه های نسوز و یا تشعشعات رادیواکتیویته می توانند عوامل ایجاد سرطان ریه در فرد باشند. در حقیقت اگر در معرض این عوامل قرار گیرید ریسک ابتلا به بیماری در حدود 2 تا 3 درصد افزایش پیدا می کند. این رقم زمانیکه که شما خودتان هم سیگاری باشید بالاتر خواهد رفت.

4

‏پنبه نسوز:‏ یک ماده طبیعی است که از الیاف بسیار ریزی تشکیل شده است که می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلفی در فرد شوند. این ماده معمولا در ساختمان خانه ها، مواد عایق کاری و همچنین به عنوان بازدارنده آتش مورد استفاده قرار می گیرد. چندی پیش سازمان محافظت از محیط زیست استفاده از چند فراورده پنبه ن‏سوز را ممنوع اعلام کرد، اما این در حالی است که هنوز در ساختمان خانه های قدیمی، لوله های آب، مواد عایق کاری، مقواهای قطور، رنگ های با فندگی و سایر مواد پوششی و همچنین برخی کاشی ها و موزاییک ها از این ماده استفاده می شود.

‏در افراد سیگاری استفاده از این ماده ریسک ابتلا به بیماری را 25/1 تا 5 بار نسبت به افراد عادی افزایش می دهد. این رقم بر اساس میزان و مدت زمان قرار گرفتن در معرض ماده فوق الذکر تغییر خواهد کرد.

‏رادون نوعی گاز می باشد که از طریق شکست اورانیوم آزاد می شود. معمولا در خاک، سنگ های زیر زمینی، چاه ها و مصالح ساختمانی یافت می شود. در امریکا تقریبا 1 خانه از هر 15 خانه سطوح مختلفی از این گاز را دارا هستند. به همین دلیل وزیر بهداشت و درمان و سازمان حفاظت از محیط زیست دستور آزمایش کل خانه ها را صادر کردند. آمار بدست آمده باورنکردنی بود. در تمام خانه ها مقادیر مختلفی از این گاز کشف شد. دومین عامل ابتلا به سرطان ریه بعد از سیگار چنین عواملی هستند که در حدود 5 تا 15 درصد از کل سرطان های ریه از این طریق ایجاد می شوند.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق درمان ترس از مدرسه مبانی نظری و پیشینه ارتباطات سازمانی دانلود پاورپوینت زبان های برنامه نویسی پاورپوینت در مورد زیر ساخت های شهرسازی فصل اول و دوم دانلود پاورپوینت زیست و ازمایشگاه فصل 9(تولید مثل جنسی در گیاهان دانه دار)